O niektórych zdarzeniach wyłączonych z odpowiedzialności towarzystwa już wspomnieliśmy. Poniżej publikujemy bardziej szczegółową listę.
PORÓWNAJ OFERTY NNW!
I tak z ochrony ubezpieczeniowej na ogół wyłączone są następstwa nieszczęśliwych wypadków, jeśli powstały one na skutek:
-
usiłowania lub popełnienia samobójstwa bądź przestępstwa, czy też udziału w bójkach;
-
spożycia alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających;
-
działań wojennych, stanu wojennego lub wyjątkowego, udziału w zamieszkach, rozruchach, niepokojach społecznych, strajkach, aktach terroryzmu itd.;
-
kierowania po drogach publicznych pojazdami mechanicznymi, jazdy rowerem lub obsługi urządzeń bez wymaganych uprawnień;
-
śmierci i innych uszczerbków na zdrowiu, do których doszło w następstwie niewłaściwego leczenia, wadliwie wykonanych zabiegów i infekcji;
-
wyczynowego uprawiania sportów.
Opłacając dodatkową składkę można ubezpieczyć lubiące aktywność ruchową dziecko, zwłaszcza, jeśli wybraną dyscyplinę sportu uprawia wyczynowo, trenując w klubie czy nawet tylko pod okiem instruktora.
Kumulacja świadczeń
Decydując się na indywidualne ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków nie tylko wybieramy ubezpieczyciela, ale
mamy również możliwość negocjowania warunków umowy, przede wszystkim jednak starannego dobrania zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Tak, by polisa nie okazała się wydatkiem.
Możemy również skorzystać z ubezpieczenia w szkole i dodatkowo ubezpieczyć dziecko, wybierając ubezpieczenie z elementami, których brak w szkolnej polisie.
Nie obowiązuje żadne prawne ograniczenie dotyczące ilości posiadanych ubezpieczeń NNW. Z każdego mamy prawo otrzymać odszkodowanie.
Kumulacja świadczeń obowiązuje także wówczas, gdy po wypadku przysługuje nam świadczenie z ZUS, bądź z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) sprawcy zdarzenia.
Małgorzata Pawlaczek