Dlatego
zawsze warto poprosić dyrekcję o udostępnienie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU), a jeśli z jakiegoś powodu spotkamy się z odmową, można zwrócić się bezpośrednio do towarzystwa.
PORÓWNAJ OFERTY NNW!
Warto przy tym zaznaczyć, że ani kierownictwo placówki, ani ubezpieczyciel nie może odmówić nam możliwości zapoznania się z tym dokumentem. To tak, jakby nakłaniać kogoś do podpisania jakiejkolwiek umowy nie dając możliwości zaznajomienia się z jej postanowieniami.
W OWU znajdziemy informację o zakresie ochrony ubezpieczeniowej i sytuacjach, za które ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności, co jest równoznaczne z odmową wypłaty odszkodowania.
Przykładowo towarzystwo nie pokryje kosztów wypadku, będącego skutkiem nietypowego schorzenia czy też leczenia urazów powstałych w efekcie wyczynowego uprawiania sportu. Oznacza to, że nie powinniśmy oczekiwać wypłaty świadczenia, jeśli dziecko podczas ataku padaczki pokaleczy głowę lub zwichnie staw skokowy na treningu lekkoatletycznym.
Czego nie obejmuje ubezpieczenie NNW
Z założenia polisa NNW ma chronić dziecko w czasie zajęć w placówce. Ale wypadek zdarzyć może się także w drodze do lub ze szkoły, czy też na podwórku, boisku albo placu zabaw.
Dlatego warto, by ubezpieczenie obowiązywało zawsze, gdy dziecko nie przebywa pod naszą opieką.
Sprawdźmy, czy ochrona ubezpieczeniowa w „szkolnej” polisie NNW obejmuje rok szkolny czy kalendarzowy. Powinniśmy zdecydować się na ofertę, która obowiązywać będzie przez 12 miesięcy. W wakacje dzieci również ulegają wypadkom.
Czytając ogólne warunki ubezpieczenia zwróćmy jednak uwagę na zapisy dotyczące sytuacji, w których ubezpieczyciel odmówi nam wypłaty odszkodowania.