Wakacje w toku, a Ty właśnie planujesz wyjazd za granicę samochodem czy też wczasy z dojazdem własnym? Aby urlop się udał, warto przemyśleć zakup krótkoterminowego ubezpieczenia car assistance. Posiadając taką polisę można spokojnie wybrać się w podróż i nie martwić, że w środku nocy będziemy leżeć pod autem i próbować zaklejać plasteliną pękniętą miskę olejową lub próbować dogadać się po węgiersku, gdzie jest najbliższy warsztat.
Awaria samochodu i związane z tym wysokie koszty, jak konieczność holowania pojazdu czy znalezienie noclegu mogą zepsuć nawet najlepiej zaplanowany zagraniczny urlop. Wożenie przyczepy z częściami zapasowymi i zabieranie namiotu na wypadek, gdyby z powodu unieruchomienia auta trzeba było nocować w lesie, to nie najlepsze rozwiązanie.
Właśnie dla osób decydujących się na indywidualny wyjazd samochodem za granicę lub wczasy z własnym dojazdem przeznaczona jest opcja krótkoterminowego car assistance. To możliwość uzyskania pomocy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
Krótkoterminowe car assistance proponuje kilka firm w Polsce. Natomiast Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA jako jedyne oferuje je jako opcję do ubezpieczenia podróży zagranicznych Travel World.
Polisa Travel World pokrywa koszty leczenia, ratownictwa i transportu oraz zapewnia pomoc w sytuacji, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.
Wykupując ją wystarczy zaznaczyć opcję car assistance i tym samym zyskać szerszą ochronę podczas podróży. Działa ona zaraz po przekroczeniu granicy, bez jakichkolwiek limitów odległości.
Mały koszt, duża ochrona
Samochodowy assistance w TU EUROPA kosztuje zaledwie ok. 44 zł na 2 tygodnie i ok. 60 zł na miesiąc na terytorium Europy. W zamian za to kierowca i pasażerowie korzystają z kompleksowej pomocy w przypadku unieruchomienia auta z powodu awarii, wypadku, kradzieży jego części lub wyposażenia.
Chodzi o naprawę i holowanie, korzystanie z auta zastępczego oraz pokrycie kosztów noclegu w hotelu.
Podróżni zaopatrzeni w opcję car assistance przy ubezpieczeniu Travel World nie martwią się także o dostarczenie części zamiennych, dowóz paliwa czy pokrycie kosztów biletu powrotnego do domu lub do miejsca kontynuacji podróży. Jeśli - w skrajnym przypadku – dojdzie do całkowitego zniszczenia auta,
kierowca nie musi organizować jego złomowania. Zrobi to za niego ubezpieczyciel.