Takie wyjście oferuje między innymi PZU. Natomiast ubezpieczenia grupowe skierowane są najczęściej do grup składających się z minimum 5 osób i przenaczone są na przykład dla pracowników zakładu pracy czy uczniów szkoły.
PORÓWNAJ OFERTY NNW!
Suma ubezpieczenia
Następny krok to analiza sumy ubezpieczenia. Oczywiście jest ona ściśle związana z wysokością składki, która może być opłacana jednorazowo bądź w ratach. W zależności od grubości naszego portfela, musimy ustalić, jakie odszkodowanie w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku nas interesuje. Pamiętajmy jednak, że oszczędzanie na składce może nam nie wyjść na dobre. Suma ubezpieczenia powinna być dostosowana do ryzyka, na jakie jesteśmy narażeni.
Wysokość odszkodowania
Powinniśmy również zwrócić uwagę, w jaki sposób będzie nam wyliczana wysokość odszkodowania i przeanalizować, który sposób jest dla nas najatrakcyjniejszy.
Towarzystwa ubezpieczeń wypłacają świadczenia według następujących systemów:
-
świadczeń proporcjonalnych - przeznaczony jest on dla osób, którym zależy na wypłacie świadczenia proporcjonalnego do uszczerbku zdrowia; czyli na przykład za 5% uszczerbku na zdrowiu dostaniemy 5% sumy ubezpieczenia;
-
świadczeń progresywnych - dla osób, którym zależy na wysokim świadczeniu w przypadku poważnego uszczerbku zdrowia i są mniej zainteresowane wysoką sumą w razie wystąpienia niewielkiego urazu;
-
świadczeń stałych - dla osób, którym najbardziej zależy na wypłacie świadczenia w przypadku poważnych uszkodzeń ciała, uniemożliwiających wykonywanie pracy zawodowej.