Sprawdź, za co nie przysługuje Ci odszkodowanie!
Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na
wyłączenia, żeby wiedzieć dokładnie, za co nie dostaniemy pieniędzy w razie wystąpienia wypadku. I tak na przykład większość ubezpieczeń NNW w wyłączeniach odpowiedzialności wymienia
wyczynowe uprawianie sportu czy
uprawianie sportu wysokiego ryzyka. W tym wypadku wspinacz skałkowy czy skaczący na bungee mogą się pożegnać z wypłatą świadczenia, jeśli stanie im się krzywda podczas uprawiania tych sportów. Na przekór złego,
jeśli uprawiasz sporty ekstremalne, tym bardziej powinienieś pomyśleć o ubezpieczeniu NNW, ponieważ jesteś bardziej narażony na nieszczęśliwy wypadek. Niestety towarzystwa są tego świadome i dlatego właśnie w swoich wyłączeniach wymieniają najczęściej właśnie uprawianie sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka. Zapis ten w większości produktów można jednak zniwelować za dokonaniem odpowiedniej opłaty. I tak jest np. w przypadku oferty Inter Risk czy Compensy.
PORÓWNAJ OFERTY NNW!
W kraju czy za granicą?
Dodatkowo powinniśmy się również zastanowić, czy nasze ubezpieczenie ma obowiązywać tylko w kraju czy również za granicą. Najczęściej towarzystwa oferują ubezpieczenie zarówno w Polsce jak i w innych krajach. Istnieją również produkty, które chronią nas tylko za granicą (np. NNW oferowane przez PZU „Ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków za granicą”).
Kogo chcemy ubezpieczyć?
Poza tym ubezpieczenie NNW możemy zawrzeć indywidualnie, rodzinnie i grupowo. Ubezpieczenia rodzinne różnią się tym od indywidualnych, że obejmują ochroną całą rodzinę, a więc:
-
ubezpieczającego;
-
jego małżonka lub konkubenta;
-
niepełnoletnie dzieci i dzieci do 24 roku życia kontynuujące naukę.