A co z bagażem?
Oprócz ubezpieczenia sprzętu narciarskiego warto pomyśleć także o ubezpieczeniu bagażu.
Oczywiście wybierając się na narty lub snowboard najważniejsze jest dla nas zabranie kompletnego wyposażenia sportowego, ale jak w każdej podróży ciężko byłoby się nam obyć bez przedmiotów osobistego użytku tj. odzieży, obuwia, środków higieny osobistej, torebki, może książek, okularów itp., które także ze sobą zabieramy.
W czasie wypoczynku na stoku często bagaż pozostawiamy w zamkniętym pomieszczeniu, bagażniku samochodu, w przyczepie kempingowej lub po prostu oddajemy do przechowalnia bagażu.
Pozbawiony naszego bezpośredniego nadzoru bywa narażony na zaginięcie lub zniszczenie.
Ochroną może być objęty także przenośny sprzęt elektroniczny, tj. notebook, laptop, palmtop, telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kamera, jeśli tylko stanowią one nasz bagaż.
Pamiętajmy, że ubezpieczyciele zazwyczaj wyłączają odpowiedzialność w przypadku m.in. wartości pieniężnych, papierów wartościowych, książeczek i bonów oszczędnościowych, kart płatniczych, kluczy i dokumentów, dzieł sztuki, antyków, przedmiotów i biżuterii ze srebra, złota, platyny i metali szlachetnych, sprzętu o charakterze profesjonalnym, instrumentów muzycznych, broni i trofeów myśliwskich.
Zatem przed spakowaniem bagażu zapoznajmy się z katalogiem wyłączeń i po prostu nie zabierajmy nieubezpieczonych przedmiotów w podróż. Jeśli są nam niezbędne, będziemy zmuszeni dodatkowo na nie uważać.
Świadczenia assistance
Ulegając na stoku nieszczęśliwemu wypadkowi najbardziej będziemy potrzebowali natychmiastowej pomocy medycznej i ewentualnie transportu do najbliższej placówki opieki zdrowotnej.
Ale czy, zwłaszcza jeśli jesteśmy poza granicami kraju, nie czulibyśmy się bardziej komfortowo, gdyby ubezpieczyciel mógł za nas zorganizować i pokryć koszty związane na przykład z kontynuacją podróży w razie wypadku?