Sezon wyjazdów na narty lub snowboard trwa w pełni. Przed nami dodatkowo ferie, które dla miłośników zimowych sportów są idealną okazją na zorganizowanie wypoczynku na nartach lub desce snowboardowej.
Wybieramy najodpowiedniejsze miejsce na wyjazd, kompletujemy sprzęt narciarski i zaczynamy odliczać dni do wypoczynku.
Ale czy na pewno o wszystkim pamiętaliśmy? Czy oprócz zadbania o niezawodność i sprawność sprzętu pomyśleliśmy o swoim bezpieczeństwie na stoku? Czy nie zapomnieliśmy o ubezpieczeniu?
Nie zawsze bezpiecznie na stoku
Nawet będąc doświadczonym narciarzem nie możemy być pewni, że na stoku nie spotka nas niemiła niespodzianka w postaci kontuzji lub zniszczenia sprzętu.
Oprócz nas na pewno będzie jeszcze bardzo wielu narciarzy, w tym kompletnych amatorów (i dopiero rozpoczynających naukę zimowego sportu), z mniejszymi umiejętnościami i refleksem, przy spotkaniu z którymi o wypadek nietrudno.
Niezależnie od tego, czy jeździmy dobrze, czy trochę gorzej, chwila nieuwagi wystarczy abyśmy to również my wyrządzili szkodę innym użytkownikom stoku. Do tego mamy jeszcze bagaż, nad którym, w razie jakichkolwiek nieoczekiwanych wypadków na stoku, możemy stracić kontrolę.
Oczywiście najlepiej jeśli wyjazd, pobyt i powrót będą jak najbardziej bezpieczne, bez nieprzyjemnych zdarzeń, ale czy nie lepiej przezornie pomyśleć o ubezpieczeniu?
A w jakim zakresie – o tym poniżej.
Podstawowe ubezpieczenie kosztów leczenia
Na stoku najbardziej narażeni jesteśmy na wypadki i kontuzje, które mogą rodzić konieczność skorzystania z pomocy lekarskiej.
Jeśli szusujemy na terenie RP pomoc lekarską mamy zagwarantowaną w ramach publicznej opieki zdrowotnej.
Jeżeli jednak wyjeżdżamy poza granice kraju warto pomyśleć przede wszystkim o ubezpieczeniu kosztów leczenia. Pokryje ono wszelkie finansowe obciążenia związane z leczeniem po nieszczęśliwym wypadku lub w razie nagłego zachorowania – związane z pobytem w szpitalu, zabiegami i przeprowadzonymi badaniami, wizytami lekarskimi wraz z kosztami dojazdu do miejsca, w którym znajduje się ubezpieczony, zakup niezbędnych lekarstw i środków opatrunkowych, jak również leczenie stomatologiczne w przypadku nagłych stanów bólowych (i sprowadzających się wyłącznie do zaleczenia zęba, a nie pełnego leczenia).