Aby wykupić ubezpieczenie na życie bez zwiększania sumy ubezpieczenia z powodu wysokiego ryzyka ubezpieczeniowego, należy cieszyć się względnie dobrym zdrowiem fizycznym. Czy osoby z zaburzeniami psychicznymi mogą bez problemów wykupić ubezpieczenie na życie? Wszak nasze zdrowie zależy nie tylko od sprawnie funkcjonującego ciała, ale i ducha... Zapraszam do lektury.
Szacuje się, że obecnie na całym świecie z powodu zaburzeń psychicznych cierpi około 1,5 mln ludzi. Ludzie ci mogą mieć m.in. trudności z logicznym, obiektywnym myśleniem, z odczuwaniem lub zachowaniem, co z kolei w znaczny sposób wpływa na relacje międzyludzkie, pracę oraz ogólną jakość ich życia. Choroba psychiczna jest problemem nie tylko dla osoby, której dotyka, ale także dla jej rodziny i znajomych.
Specjaliści zajmujący się ubezpieczeniami na życie są zgodni co do tego, że ryzyko ubezpieczeniowe określa się głównie na podstawie zdrowia fizycznego. Jeśli zatem zażywałeś lub zażywasz leki antydepresyjne, nie powinno mieć to wpływu na poziom ryzyka. Jeżeli cierpisz na stany lękowe czy depresyjne, ale regularnie zażywasz leki, a Twój stan nie pogarsza się lub na skutek leczenia farmakologicznego czy terapii poprawia się, powinieneś te informacje przedstawić we wniosku ubezpieczeniowym. Jak w każdym przypadku, także i w tym, ukrywanie takich informacji przed agentem i Towarzystwem Ubezpieczeniowym byłoby najgorszym posunięciem. Możesz dołączyć do wniosku dokumentację lekarską, potwierdzającą złożoną we wniosku deklarację. Szczerość wobec Ubezpieczyciela działa na Twoją korzyść.
Jeżeli Twoje zaburzenia na tle psychicznym są bardziej skomplikowane, ubieganie się o ubezpieczenie na życie również nie musi oznaczać odmowy ze strony Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Wszystko zależy od konkretnego przypadku, od tego, jak długo się leczysz i jak to leczenie przebiega.
Kup ubezpieczenie