Jeżeli zaburzenia psychiczne zostały wykryte niedawno, najlepiej wstrzymać się kilka miesięcy z wykupieniem polisy na życie. Przez ten okres Twój organizm przyzwyczai się do zaleconych leków, a stan zdrowia się ustabilizuje. Będziesz także dysponował niezbędną dokumentacją medyczną, którą można dołączyć do wniosku ubezpieczeniowego. Dla Towarzystwa ważne będzie, kiedy postawiono Ci diagnozę, jakie podjęto leczenie i jak ono przebiegało. Należy także udostępnić Ubezpieczycielowi dane lekarza prowadzącego.
Sytuacja może wyglądać inaczej, jeżeli w przeszłości, na skutek choroby, próbowałeś popełnić samobójstwo lub fizycznie skrzywdzić inną osobę. Towarzystwo będzie potrzebowało mocnych dowodów na to, że nie będziesz próbował zrobić tego ponownie. To trudne sytuacje, których z pewnością nie należy uogólniać. Jeśli w Twojej przeszłości zdarzyły się wspomniane zdarzenia, Towarzystwo może odmówić zawarcia ubezpieczenia na życie o charakterze ochronnym. Możliwe, że zaleci Ci wstrzymanie się z kupnem takiej polisy przez kilka lat, aby zobaczyć, jaki będzie Twój stan psychiczny po upływie dłuższego czasu. Możliwe, że wysokość Twojej składki ubezpieczeniowej wzrośnie, a Towarzystwo załączy do ubezpieczenia klauzulę, że w razie popełnienia przez ubezpieczonego samobójstwa, nie wypłaci świadczenia uposażonym.
Postępowanie Towarzystwa Ubezpieczeniowego zależy w dużej mierze od niego samego, a także od tego, jaki rodzaj zaburzenia ma osoba chcąca się ubezpieczyć. Jeśli borykałeś się z tymczasowymi problemami, nie masz powodów do zmartwień. Jeśli nadal przeżywasz trudności, ale jesteś osobą dobrze funkcjonującą w społeczeństwie, dbasz o siebie, przestrzegasz zaleceń specjalistów, możesz śmiało umówić się na spotkanie z agentem i kontynuować proces zakupu ubezpieczenia.
Ubezpieczenie.com.pl/
Ubezpieczeniaonline.pl Kup ubezpieczenie