Trzeba jednak pamiętać o tym, że przy indywidualnej terminowej polisie świadczenia najczęściej płacone jest tylko uposażonym po zgonie ubezpieczonego. Przy grupowej - wypłacane jest po jeszcze kilku innych zdarzeniach: śmierci małżonka, dziecka, rodziców, teściów, urodzinach dziecka. Z logiki ubezpieczeń grupowych wynika, że mniej opłaca się przystępować do nich młodym osobom, natomiast bardziej osobom starszym i schorowanym. Osoby chore indywidualnie mogłyby w ogóle nie móc się ubezpieczyć, bo towarzystwa po badaniach lekarskich odrzuciłyby ich wnioski o wystawienia polisy. Dla mniej zamożnych pracowników polisa grupowa stanowi dodatkowe, w trudnych chwilach jakże ważne, wsparcie finansowe. A dla hojniejszych pracodawców czy pracowników o dochodach umożliwiających przeznaczenie części poborów na zabezpieczenie siebie czy swoich najbliższych na wypadek nieszczęścia, sprzedawane są polisy na bardzo wysokie sumy ubezpieczenia. Cena za ubezpieczenie może być pokrywana przez pracodawcę, pracownika lub wspólnie.
Jeżeli zbywając agenta ubezpieczeniowego mamy świadomość, że:
- jeśli stracimy pracę, stracimy także ubezpieczenie grupowe,
- polisy grupowe są zwykle bardziej standardowe i uogólnione niż indywidualne polisy na życie,
- polisy grupowe dają nam gotowe rozwiązanie, niezbyt często mamy możliwość sami ukształtować polisę od początku do końca,
to znaczy, że bierzemy na siebie całkowitą odpowiedzialność za dokonany wybór ubezpieczenia i jeśli kiedyś będziemy żałować tej decyzji, to żal będziemy mogli mieć wyłącznie do samych siebie.
Ubezpieczenie grupowe lepiej traktować jako bonus, a nie jako wystarczające, jedyne ubezpieczenie na życie. Większość specjalistów jest zgodna co do tego, że ubezpieczenie grupowe nie powinno być stosowane jako ubezpieczenie zastępcze w stosunku do indywidualnego. Jeśli jesteś głową rodziny i chcesz dobrze zabezpieczyć swoich bliskich, powinieneś zadbać o ubezpieczenie z odpowiednio dużą sumą ubezpieczenia.
Ciekawa
oferta ubezpieczeń grupowych na ubezpieczeniagrupowe.com.pl
ASz
Kup ubezpieczenie