Kiedy dziecko „przestaje” być dzieckiem?
Niestety możliwość objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym dziecka w ramach polisy rodzinnej ograniczona jest jego wiekiem. Najczęściej górną granicę stanowi tutaj osiągnięcie przez potomka pełnoletniości czyli 18 lat. Jeżeli jednak dziecko dalej się uczy, często ubezpieczenie można przedłużyć do 26 roku życia. Oczywiście dorosłe „dziecko” także możemy ubezpieczyć, korzystając jednak już tylko z ubezpieczenia indywidualnego.
Ubezpieczenie dziecka
Warto wspomnieć, że można również ubezpieczyć samo dziecko. Taka potrzeba może zaistnieć wówczas gdy rodzice posiadają polisy grupowe wykupione przez pracodawcę. Jeden z rodziców może dodatkowo wykupić polisę zdrowotną dla dziecka. Jest to możliwe jedynie w ramach ubezpieczenia
Opieka Medyczna PZU Życie.
Ubezpieczenie indywidualne
Wykupując polisę indywidualną najczęściej ubezpieczamy samych siebie. Płacimy sobie składki dzięki czemu uzyskujemy dostęp do wielu, często specjalistycznych usług medycznych, nie musząc martwić się o kolejki do lekarzy, koszty wizyty czy oczekiwanie na operację. Polisę indywidualną mogą wykupić osoby co najmniej 18 letnie ( w niektórych towarzystwach 14-latkowie), górna granica wieku zaś to zazwyczaj 60 lat.
Ubezpieczenie osoby trzeciej
Nie wszyscy jednak wiedzą, że możemy także ubezpieczyć inne osoby, czy to naszych krewnych (np. rodziców) czy też całkowicie obce nam osoby, np. gosposię. Opłacając za nich składki stajemy się ubezpieczającym, czyli osobą która zawiera umowę ubezpieczenia i opłaca składkę.
Ubezpieczenie grupowe
Z ubezpieczeniem grupowym mamy do czynienia w sytuacji gdy pracodawca ubezpiecza zdrowie swoich pracowników. Jest to rozwiązanie przynoszące korzyść zarówno jednej jak i drugiej stronie.
Marta Czyż