Coraz więcej pracodawców obejmuje swoich podwładnych opieką medyczną, opłacając polisy zdrowotne czy abonamenty w prywatnych przychodniach. Prawie 80% dużych i średnich przedsiębiorstw stosuje je jako pozapłacowy czynnik motywacyjny. Taką ochroną objętych jest już kilka milionów pracowników. Szacowany tegoroczny wzrost wydatków na ten cel wynosi około 20%.
Koszt dodatku zdrowotnego może wynosić od 30 do nawet 1000 złotych (te najdroższe gwarantują również opiekę szpitalną). Pracodawca, który zapewnia swoim pracownikom abonamenty czy polisy zdrowotne, stwarza wizję odpowiedzialnej i opiekuńczej firmy. Bardzo często taka ochrona jest jednym z czynników, który przyciąga nowego pracownika do przedsiębiorstwa, zwłaszcza że Polacy coraz bardziej zaczynają dbać o zdrowie.
Rynek polis zdrowotnych rośnie szybciej niż abonamentów medycznych. W zeszłym roku zanotowano wzrost rzędu 30%, zaś w przypadku abonamentów 15%-20%. Właścicielami takiego ubezpieczenia jest już około 400 tysięcy osób, a zdecydowana większość polis jest opłacana przez pracodawcę.
Źródło: Rzeczpospolita, Bankier.pl, Puls Biznesu
OZ