NNW to dobrowolne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, jakimi są nagłe zdarzenia powodujące trwałe uszkodzenie ciała lub śmierć, wywołane przyczyną zewnętrzną, niezależnie od woli ubezpieczonego. NNW zawierane jest na okres 12 miesięcy i obejmuje wypadki powstałe w Polsce i poza jej granicami. Sprawdźmy, za następstwa jakich wypadków ubezpieczyciel może odmówić nam wypłaty świadczenia?
PORÓWNAJ OFERTY NNW!
Z ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków najczęściej towarzystwo nie wypłaci odszkodowania za:
-
wypadki samochodowe, podczas których ubezpieczony był pod wpływem alkoholu albo innych środków odurzających;
-
wypadki podczas działań wojennych, protestów, napromieniowania, zamieszek, rozruchów, strajków, aktów terroryzmu;
-
wszelkie choroby lub stany chorobowe;
-
wypadki powstałe w następstwie popełnienia lub usiłowania popełnienia przez Ubezpieczającego przestępstwa, samobójstwa lub samookaleczenia;
-
udział w bójkach;
-
śmierć i uszczerbki na zdrowiu powstałe w następstwie niewłaściwego leczenia albo niewłaściwie wykonanych zabiegów na ciele, a także infekcji;
-
następstwa nieszczęśliwych wypadków doznanych w wyniku choroby psychicznej oraz choroby układu nerwowego.
Po dopłaceniu odpowiedniej kwoty bardzo często istnieje możliwość ubezpieczenia m.in. następstw wypadków powstałych na skutek uprawiania sportów wysokiego ryzyka czy następstw zawałów serca i udarów mózgu.
Posiadając ubezpieczenie NNW często myślimy, że cokolwiek nam się stanie, dostaniemy środki pieniężne. Niestety tak nie jest. Ponieważ NNW to ubezpieczenie dobrowolne, każde towarzystwo samo ustala zakres ochrony. Należy więc pamiętać o dokładnym przeczytaniu warunków ubezpieczenia, a w szczególności zakresu wyłączeń. Wówczas będziemy świadomi tego, za co towarzystwo wypłaci nam odszkodowanie, a za co nie.
OZ