Sezon narciarski trwa w najlepsze. W połowie lutego rozpoczynają się ferie zimowe w województwie lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. Jak ustrzec się przed przykrymi niespodziankami?
Jakie utrudnienia mogą nas spotkać podczas wyjazdu w góry? Co zrobić by czuć się bezpiecznie zarówno w czasie podróży jak i jazdy na stoku?
Według danych Inter Partner Assistance liczba spraw związanych z wypadkami na stoku wzrosła w pierwszych tygodniach tegorocznych ferii o 40% w porównaniu do standardowego poziomu. Najczęstszą kontuzją spotykającą narciarzy były jak co roku złamania kończyn.
Ostatnie tygodnie minęły również pod znakiem wzmożonego zapotrzebowania na assistance samochodowe. W okresie najcięższych mrozów, znacznie wzrosła liczba zgłoszeń związanych z awariami samochodów.
Najczęstszymi usterkami, z jakimi borykali się kierowcy, były problemy z zamarzającymi zamkami i paliwem oraz rozładowanym akumulatorem.
Opisane powyżej przypadki są dobrym pretekstem, aby zadać sobie pytanie: co zrobić, aby zagwarantować sobie wsparcie zarówno w razie problemów technicznych z samochodem, jak i dostęp do usług assistance turystycznego, potrzebnych podczas wyjazdu w góry?
W drodze na narty
Oblodzone drogi oraz ujemne temperatury utrudniają prowadzenie samochodu i są przyczyną wielu wypadków. Duże mrozy uniemożliwiają też często uruchomienie auta, a nawet dostanie się do jego wnętrza.
„Aby uzyskać profesjonalną pomoc w razie takich problemów potrzebna jest właściwa polisa assistance.” - mówi Michał Krzyżanowski, Pełnomocnik Zarządu ds. Klientów Strategicznych w Inter Partner Assistance Polska SA - „Możliwości assistance samochodowego są zróżnicowane.
Podstawowe pakiety, sprzedawane obligatoryjnie wraz z ubezpieczeniami OC, obejmują przede wszystkim pomoc drogową w razie unieruchomienia pojazdu wskutek wypadku lub czasem również awarii.