Kompleksowość produktu – ochrona zdrowia i życia oraz inwestycja
W kwestii ochrony zdrowia i życia pracownika oraz jego rodziny przedsiębiorcy powinni zwrócić uwagę na ubezpieczenia oferujące pakiety z szerokim zakresem zdrowotnym. Zwłaszcza na te, które dotyczą poważnych zachorowań, w tym chorób nowotworowych. Jest to ważne, ponieważ poważnie chory pracownik lub nieobecny w pracy ze względu na opiekę nad członkiem rodziny generuje koszty dla firmy.
Warto mieć także na uwadze, że leczenie w państwowych instytucjach długo trwa, dlatego należy się przyjrzeć ubezpieczeniu pod kątem hospitalizacji w prywatnych placówkach i pokryciem wydatków za leczenie w nich. Dzięki temu absencja pracownicza może trwać znacznie krócej. Ponadto w wielu przypadkach, zwłaszcza w małych miejscowościach, pracownicy związują się z daną firmą na długi okres czasu.
Dlatego wartością dodatnią dla nich, jeszcze bardziej zbliżającą ich do firmy, może być oferowanie ubezpieczenia z opcją inwestowania na przyszłą emeryturę. Jest to dla nich korzystne, zwłaszcza w obliczu zmian emerytalnych, które obecnie się dzieją.
Bezpośredni kontakt
Mikroprzedsiębiorcy powinni także zwrócić uwagę czy ubezpiecyciel gwarantuje indywidualny serwis, oferujący poradę i pomoc w danym momencie. Opieka konsultanta dedykowanego do obsługi firm bywa często przydatna szczególnie przy wypłacie świadczeń. Przyładowo, gdy ubezpieczonemu rodzi się dziecko, to nie ma on czasu na szukanie informacji jakie dokumenty musi dostarczyć, aby otrzymać wypłatę z tytułu narodzin dziecka. Tutaj pomocny może być opiekun, który wszystko wyjaśni i pokieruje.
Ekspert:
Przemysław Pakulski, kierownik ds. produktów w ING Życie. Kontakt: Krzysztof Pilaszek, T: 602 240 259, E: krzysztof.pilaszek@multipr.pl
ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. rozpoczęło działalność w Polsce 2 sierpnia 1994 roku na podstawie zezwolenia Ministra Finansów. ING Życie jest częścią NN Group N.V., spółki notowanej na giełdzie w Amsterdamie, która powstała w wyniku długofalowej strategii oddzielania części Grupy ING związanej z ubezpieczeniami od części biznesu związanej z bankami. NN Group N.V. i jej spółki zależne na podstawie licencji używają obecnie znaków towarowych zawierających nazwę „ING”, jak również pokrewnych znaków towarowych należących do ING Group N.V.