1. Może Cię to słono kosztować. W trakcie pierwszych lat posiadania polisy znaczna część Twoich wpłat jest przeznaczona na pokrycie kosztów sprzedaży i wystawienia polisy przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Wydatek ten będzie się powielał przy każdym Twoim zakupie nowej polisy.
W wypadku spieniężenia ubezpieczenia i ulokowania zysków w nowej polisie, wartość gotówkowa nowej polisy będzie relatywnie niska przez kilka lat, z uwagi na obciążenie opłatami za rezygnację z ubezpieczenia.
Jeśli nie jesteś już w kwiecie wieku a Twoje zdrowie podupadło, składki ubezpieczeniowe za nową polisę będą przeważnie wyższe. Wystrzegaj się kogokolwiek, kto oferuje darmowe ubezpieczenie lub większą ochronę za niższą cenę. Prawdopodobnie składki na nową polisę są uiszczane przy użyciu gotówki z Twojej obecnej polisy.
2. Możesz stracić gwarancję. Głównym założeniem ubezpieczenia na życie jest zgromadzenie do czasu śmierci pożądanej ilości kapitału płynnego. Jeśli rozważasz kupno zmiennej polisy na życie czy zmiennej polisy uniwersalnej, bądź świadom, iż ponosisz całkowite ryzyko inwestycyjne oraz większe ryzyko kosztów w przypadku nieszczęśliwych wypadków (śmierci) niż w tradycyjnej polisie na wypadek śmierci. Wartość gotówkowa i przypuszczalnie odprawa pośmiertna nie są tutaj gwarantowane.
3. Możesz stracić świadczenia. Pewne klauzule, takie jak ta dotycząca samobójstwa czy sporu, są wymagane przez prawo do ochrony polisy oraz beneficjenta. Zwykle po upływie roku lub dwóch lat od podpisania polisy, towarzystwo ubezpieczeniowe nie może zakwestionować ważności polisy lub odmówić wypłaty świadczeń w wypadku śmierci, która była skutkiem samobójstwa. Te klauzule, które zostały już wykorzystane w Twojej dotychczasowej polisie zostaną włączone na nowo do kolejnej polisy. Efekt - towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo anulować kontrakt lub odmówić zapłaty żądania w pewnych wypadkach podczas początkowego okresu polisy.
Kup ubezpieczenie