W ostatnim czasie coraz czê¶ciej s³yszy siê o tragicznych wypadkach, które maj± miejsce podczas trwania imprez masowych. Takie wydarzenia sk³oni³y ministra finansów do na³o¿enia obowi±zku posiadania ubezpieczenia odpowiedzialno¶ci cywilnej za szkody wyrz±dzone w czasie imprezy na jej organizatorów.
Polisê odpowiedzialno¶ci cywilnej bêdzie musia³ posiadaæ ka¿dy organizator imprezy, na której p³aci siê za wstêp. Umowê z ubezpieczycielem trzeba bêdzie podpisaæ najpó¼niej w dniu z³o¿enia wniosku o pozwolenie na przeprowadzenie imprezy. Wysoko¶æ minimalnej sumy gwarancyjnej ubezpieczenia bêdzie inna dla imprez artystyczno-rozrywkowych i sportowych.
Rozporz±dzenie ministerstwa finansów mia³o wej¶æ w ¿ycie 1 lutego, niestety ju¿ wiadomo, ¿e ta data jest nieaktualna. Nowe zasady zaczn± obowi±zywaæ z dniem ich og³oszenia.
¬ród³o: Rzeczpospolita
OZ